ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

23/06/2021

 

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi'nin, KYÖD'de düzenlediği "Birlik ve Dayanışma Kahvaltısı" adlı programla üyeleriyle bir araya geldi. Düzenlenen etkinliğe üyelerin yanı sıra davet edilen siyasi parti temsilcileri de etkinliğe katılarak birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Birlik ve beraberliği arttırmaya yönelik ilki icra edilen kahvaltıya; Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve yönetimi, CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, CHP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, HDP Kocaeli eski Milletvekili Ali Haydar Konca, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve yönetimi, DİSK'e bağlı sendika temsilcileri ile çeşitli sendika temsilcileri katılım gösterdi.

SEVGİ DİLİ İLE KONUŞACAĞIZ

Programın açılış konuşmasını Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Birol Sağlam yaptı. Sağlam yaptığı açıklamalarda, "Hepiniz hoş geldiniz. Bugün ki katılım bizleri çok memnun etti. Katılımızdan dolayı teşekkür ediyorum. Alevi kültür dernekleri çizgisinden ödün vermeden mücadelesine devam ediyor. Böylesine ayrımcılıkların yapıldığı en bir dönemde en çok zararı gören bu ülkenin mazlumları oluyor. Bizler, zalimin zulmüne karşı yine sevgi dili ile konuşmaya devam edeceğiz" dedi.

TECAVÜZ YASASI ALEVİLERİN GÜNDEMİNDEYDİ

Sağlam'ın ardından söz alan Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir ise, "Her geçen gün devam eden ayrımcılık politikaları emek ve demokrasi mücadelesi verenleri daha da zor koşullarda yaşamaya itiyor. Bizler uzun yıllardır eşit yurttaşlık talepleri konusunda çalışmalar yapıyoruz. Maalesef 21. yüzyılda bu ülkede hala şiddet ve cebirle insanlar ikna edilmeye çalışılıyor. Daha da kötüsü önceki gün mecliste geçen önerge ile tecavüze uğrayan kişinin tecavüzcüsü ile evlendirilmesi gündeme geldi. Bu bir terördür. Çocuklarımızın, kızlarımızın, kadınlarımıza yönelik yapılan bir terördür" dedi.

AKP içerisinde de bu uygulamalara karşı olanlar var, hatta MHP'de bile rahatsız olanlar var. Ama Devlet Bahçeli'nin koltuk hırsı sebebiyle ülkemiz uçuruma doğru sürükleniyor" ifadelerini kullandı.Diğer Başlıklar:


Web Tasarım & Uygulamaları: İstanbulNet